تبلیغات
لیگان؛ صفحه ای ازحقیقت - قهرمان دیروز، خاین امروز!
درغار تاریخی لیگان مقاومت شگفت انگیزی علیه عبدالرحمن جابر صورت گرفته است.

قهرمان دیروز، خاین امروز!

تاریخ:پنجشنبه 1390/07/21-08:53 قبل از ظهر


قهرمان دیروز، خاین امروز!

درحالی كه دسته بزرگی از كاندیدان سال89به عنوان معترضین نتایج انتخابات پارلمانی كه تعداد 62 تن شان ازسوی دادگاه نماینده شناخته شده اند از آغازخواهان محاكمه معنوی بودند اینك تعدادی از اعضای ائتلاف حمایت از قانون نیزخواهان محاكمه فضل احمد معنوی بحیث خاین ملی بخاطر قانون شكنی و مدیریت ناسالمی كه در روند انتخابات پارلمانی از خود نشان داده است گردیده اند

. این در حالی است كه عمدتا همین گروه چند ماه قبل از آقای معنوی رییس كمسیون مستقل انتخابات وآقای احمد ضیا رفعت سخنگوی كمیسیون شكایات انتخاباتی بحیث قهرمانان حمایت از قانون در صحن مجلس عمومی تجلیل كردند. روزی كه نمایندگان، این دو نفر را در شورا دعوت كرده بودند وآن دو ،ساعت ها حماسه سرایی می كردند ونمایندگان ملت، خانه ملت را سالن عروسی ساخته كف می زدند، هیچ كس به این فكر نبود كه ممكن فقط 40 روز دیگر ورق بر خواهد گشت. آن روز 110 نفرازاعضای مجلس شامل لیستی بود كه از سوی كمیسیونهای انتخاباتی قبل از اعلام نتایج به داد ستانی كل به عنوان متقلبین معرفی شده بودند ولی پس از اعلام نتایج به دلایل نا معلوم این دو نهاد گفتند كه تقلبات صورت گرفته در نتایج آرای این اشخاص تا ثیر منفی نداشته است. در آن روز كه این دو شخص پیشوای وكلای ملت بودند وسخنان شان حجت بی چون وچرا به تعداد 96 نفر شان تحت دوسیه دادگاه بودند وچند روز بعد به تعداد 62 نفر شان محكوم به عدم صلاحیت شدند. در آن روزها تنها حجتی كه از این نمایند گان دفاع می كرد حرف آقای معنوی وامضای او بود وآقای معنوی هم به راحتی می گفت: تغییر نتایج محال است وجنون، دیگر این دوسیه بسته ودر صلاحیت هیچ نهاد وانسان ومقامی نیست كه باز گشاید وآقای رفعت می گفت من تضمین می كنم كه هیچ كسی از شما خارج نمی شوید این حركات برای ایجاد دلهره وترس جهت تضعیف موقف شما است.  امروز كه محال ممكن شده وآقای معنوی توانسته تغییر بیاورد وحتی در برابر احتمال مرگ یك نماینده ملت ازین غم هم خم به ابرو نمی آورد وتاكید دارد آنچه كه كرده مثل گذشته اش قانونی است وهركسی هم كه می میرد قربانی قانون است واو مسؤلیتی ندارد، خاین ملی شده است. درین ملك چقدر زود آدمها از قهرمان ملی به خاین ملی وبر عكس تغییر می كند. آیا آدم ها تا این حد بی اعتبار است ویامعیار ها این قدر بی ارزش؟

باور من این است كه معیار ها برای آدمها منافع شخصی شان است ومنافع شخصی بسیار محدود وباریك ومتغییر؛ لذا می شود كسی را در ظرف چند ماه چند گونه دید وفرق نمی كند كه این كس كی ودر كدام مقام است.

به نظر من نمایندگان ملت هم معیاری غیر از منافع خود ندارند وآنها هرگز از قاعده عمومی مستثنی نیستند، این نمایندگان آن قدر عجول ومستاصل وبیچاره بودند كه هرگز نمی دانستند چه می كنند وچه می گویند؟ حقیر بار ها در آن زمان نوشته بودم كه انتخابات قربانی معامله وبر هم خوردن معامله بین معنوی وكرزی شده است، كدام گوش كه بشنود؟ وكدام فكر راحت كه كمی به عواقب آن همه افراطی گری چورت بزند؟ خوب امروز هم افراطی گری از سر ناچاری وگول خوردگی دوام دارد؛ قضاوت ها در مورد خانم باركزی افراط گرایانه است، اول خودش اسیر دام ائتلاف حمایت از قانون شد، آنها گفتند كه كسی اعتصاب كند ودیگران طوفان می كنیم تا حكومت نه نفر اخراج شده را باز گرداند، مگر خیلی زود پس از اعتصاب وی به موقف سازش باز گشتند وسیمین ماند وخیمه ای پر از اسرار نا گفته!كه تنها چشمان بسیاری شاهد پشت گرداندن خانم سیمین به سوی اعضای ائتلاف در حین ترك وی ورفتن شان به سوی مجلس بود. دیگر اینكه خانم سیمین باید قبول كند كه تاوان كف زدنها وحماسه سراییهای خودش در قدوم معنوی وحجت مطلق دانستن حرفهای او را می كشد ونه چیز دیگری، هیچ كس سخنان سه ماه پیش وی در رسانه ها را فراموش نكرده كه می گفت؛ آنچه كه كمیسیون انتخابات كند همان حق است وبس!نوع مطلب : سیاسی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ده نکته ی اساسی برای هزاره ه2
شنبه 1390/08/7 09:30 قبل از ظهر
8- خواسته های ما باید بزرگ و جدی و قاطعانه باشد(مانند سرکهای کلان، بند برق، معادن،‌توزیع زمین برای هزاره های بی زمین و...)‌ که توقع مردم را از حکومت و و کلا بالاببرد نه خواسته های پیش پا افتاده و جزئی که مردم را به مسایل پیش پا افتاده سرگرم کند.
9- تاکنون رهبری مناطق ما بیشتر به دست اربابان وداروغه های بی سواد بوده که با مسایل سیاسی و اقتصادی و.. روز آشنا نبوده اند وهنوز هم یا آنها وکیل اند و یا تعیین کننده ی وکلا و واسطه ی مردم و دولت. بعد از این کوشش شود افرادی دلسوز وتحصیل کرده و باسواد در رأس امور قرارگیرد و در باره ی شخصیت افراد فقط باتوجه به عملکرد و کارایی آنها برای مردم قضاوت شود نه معیارهای دیگر. (بایدمردم راستی راستی یخن وکلا را جفت کنند. آنها درده سال گذشته نتوانسته اند صدای مارا به جاهای اصلی برسانند و اکنون نیز سرگرم معامله و زدوبندهای خودشان هستند)
10- از نوشتن مشکلات مردم خود حتی اگر یک جمله ودر بخش نظرات وبلاگها و سایتها باشدنیزدریغ نکنیم و باهر زبان وهر بیانی که می توانیم در هرکجا خواسته های خودرا مطرح کنیم.(تازه هرچه ساده تر وخودمانی تر بهتر،‌جای خجالت نیست) سرانجام قطعا نتیجه می دهد و به بیداری و آگاهی مردم و فرزندان ما منجر می شود.
نکته اصلی: بیاد داشته باشیم برای هر ولسوالی و منطقه یک وبلاگ بسازیم وخواسته های مشخص خودرا در آن مطرح کنیم.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.hazarapeople.com/fa/ (مردم هزاره) مراجعه نمایید.
ده نکته ی اساسی برای هزاره ها
شنبه 1390/08/7 09:29 قبل از ظهر
باسلام وبا اجازه از همه دوستان یک نظر آزاد می گذارم:
می دانید مشکل اصلی کار ما هزاره ها درچیست؟
1- ما از تبعیض و فساد زیاد صحبت و نوشته می کنیم اما طرح مشخص عملی برای بیرون رفت از این محرومیتهای زجر آور نمی دهیم. وخواسته های دقیق وپلان شده برای مردم خود نمی دهیم.
2- اگر هزار وبلاگ و سایت ما را بگردید یک طرحنامه ی جامع زمانبندی شده ودقیق و سنجیده شده ی ملموس که برای منطقه ی مشخص از هزارستان باشد پیدا نمی توانید!
3- ماباید برای هر ولسوالی وهرقریه و ناحیه و کوچه و... طرح باز سازی مشخص و جامع از سرکها گرفته تا دانشگاهها وشفاخانه و برق و آب و معادن و... ارائه نموده پیش پای مردم بگذاریم و به مردم یاد بدهیم که از دولت چه چیزهای را بخواهند.
4- به مردم بفهمانیم که وکیلان منتخب شان مسئول اصلی انتقال خواسته ها وپیشنهادات آن به دولت است و باید شدیدا وکیلان شانرا مورد بازخواست و پاسخگویی به خواسته های مشخص شان قرار دهند نه اینکه کار برد وکیل را واسطه شدن برای رشوه و پاسپورت و ... بخواهند
5- پیشنهاد می شود حتما برای هر ولسوالی یک پایگاه اطلاع رسانی کوچک آزاد از قبیل وبلاگ وسایت و... ایجادنماییم و در آن خواسته ها و طرحهای مفید و مشخص خود را در معرض دید همگان قرار دهیم و عملکرد وکلا ی خودرا نسبت به پیشبرد آن اهداف و برنامه ها به صورت ماهانه ارزیابی کنیم.
6- یکی از مسئولیت های اصلی وکلا ایجاد همین پایگاه اطلاع رسانی برای مناطق تحت وکالت شان است ولی ممکن بسیاری از وکلا از این طریق به جای طرح خواسته های مردم از خودشان تبلیغات کنند(که بعض شان این کار را کرده اند) و سر مردم شیره بمالند پس بهتر است خود مان آزادانه این کار را بکنیم وطرحهای جامع و مشخصی از مناطق خود مطرح کنیم و هر روز در بهتر کردن و عملی کردن آنها بکوشیم.
7- اگر بدون برنامه و طرح عملی مشخص فقط سروصدا کنیم و شعار بدهیم تا هزار سال دیگر نیز از همین حالت دردناک و محرومیت تحقیر آمیز بیرون نخواهیم شد.
gfxaf
چهارشنبه 1390/08/4 09:12 قبل از ظهر
سلام آقای جوادی
بنده لینک شما را با اسم "لیگان صفحه ای از حقیقت" لینک کردم.
http://www.gfxaf.com
gfxaf
دوشنبه 1390/08/2 11:08 قبل از ظهر
با سلام به آقای جوادی
واقعا مطالب و درد دل های دردناکی هست که هر یک از هموطنان ما در دلش دارد
تشکر از مطالب خوبتان
از ما هم سر بزنید
اگر لطف کنید لینک ما را هم در سایت خود بگذارید
افغان گرافیک
با تشکر
http://www.gfxaf.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


تحلیل آمار سایت و وبلاگ