درغار تاریخی لیگان مقاومت شگفت انگیزی علیه عبدالرحمن جابر صورت گرفته است.

یک بام ودو هوا

تاریخ:دوشنبه 1391/06/27-07:22 بعد از ظهر

یک بام ودو هوا

امروز در هود خیل شهر کابل تظاهرات خشونت باری صورت گرفت که از اثر آن خسارات هنگفتی به مردم واردگردید، مقصد تظاهرات دفاع از پیامبر اسلام در برابر نشر فیلم اهانت باری گفته شده که توسط یک قبطی مسیحی مصری الاصل تهیه وبا حمایت مالی یک یهودی میلیاردرتهیه گردیده لیکن این مدافعین دین خود مسجدی را نیز به آتش کشیدند.

نکته جالب اینکه رسانه ها گفتند که علی رغم خشونت مظاهره چیان وحتی زخمی شدن فرمانده پلیس کابل آقای سالنگی، هیچ خشونتی از سوی پلیس صورت نگرفت ولی همین پلیس چند روزقبل پس از ختم غایله یک تعداد اوباش در پل سوخته وبه جرم پاره کردن یک عکس مستقیما بر جوانی شلیک کرده مغز اورا تهی ساخت وموجب فتنه ای شد که در نتیجه آن حداقل شش نفر کشته شد چرا؟ مگر قانون دو گونه است وبین شرق وغرب یک شهر دوقانون نافذ است؟ ویا پلیس دو گونه ماموریت دارد؟

نکته دیگر اینکه در حالی که دو روز قبل پارلمان به سه نفر از مسئولین امنیتی رای اعتماد داد وآنها درین روزها سر گرم جشن ومراسم تبریک گویی هستند امروز رییس مجلس از نقض اصول وظایف داخلی سخن زد؛ این به معنی بطلان عملیه انجام شده است ومن امشب در برنامه آماج دلایل حقوقی بطلان پروسه را خواهم گفت.

در پیوند با جشن وتبریک گویی وزرای جدید التقرر می خواهم خاطره ای از چشم دید امروزم را برای شما باز گوکنم: ساعت 11و30دقیقه امروز از پیش وزارت اطلاعات وفرهنگ به طرف سرینا هتل گذر می کردم که با کاروان بزرگی از موتر های لوکس وزارت داخله ورنجر های پلیس بر خوردیم، این کاروان در حدود 50 عراده موتری بود که عربده کشان می دویدند وره به سوی پل محمود خان که در وازه ورودی وزارت دفاع است می پیمودند، افرادی که از موتر ها سرشان را بیرون کرده مردم را دشنام می دادند واز راه ممانعت می کردند، پنجشیری بودند ومشخص بود که نزد بسم الله خان تبریکی می رفتند چون اگر در ماموریت مهار تظاهرات هوت خیل می رفتند باید مجهز به وسایل ضد شورش می بودند وموتر های محاربه ونه لگزیز ولنگکروزرودر میان افراد داخل موتر ها کسانی با لباس ملکی هم زیاد دیده می شدند، عصر روز ساعت 4و50 دقیقه از سرک وزارت داخله طرف چهاراهی صدارت آمدم که سرک مملو از موتر های پلیس با انواع واقسامش بود از دریور که ساکن همان سرک است پرسیدم اینها تازه رخصت می شوند؟ گفت نه اینها برای تبریک گویی آمده اند.

در مسیر راه پر ازدحام درست یک ساعت طول کشید تا به خانه رسیدم ودرین یک ساعت فکر کردم کشوری که هر ساعتش می تواند یک حادثه ای باشد که جان انسان های زیادی را بگیرد وبرنامه کلانی را مختل کند و... چطور درین دوماه سر گرم حرکاتی است که همه به وقوع حوادث کمک می کند؟ مدتی را مسئولین امنیتی سر گرم کمپاین دفاع از خود بودند که نا چل شد وپولهای شان هدر رفت واز کار برکنار شدند، مدتی هم رییس جمهور سر گرم کمپاین دیگری بود تا کسانی را درین پستها معرفی نماید ومدتی را باز نامزد وزراء مصروف کمپاین وخرچ کردن برای رای بودند وحالا مدتی را نه تنها خود شان بلکه فرماندهان وروسای ولایات وولسوالی ها نیز مصروف آمدن به کابل اند ومشرف شدن خدمت آمرین شان وعرض تبریک واعلام وفاداری.

در اینکه با آمدن اینها چه از زمین وچه از هوا چقدر مصرف می شود واین مصارف از حق عسکر ورزم آوران قاپیده می شود اگر تمرکز کنیم دیوانه می شویم ولی در اینکه در نبود فرماندهان چه اتفاقی می افتد نیز هزار حرف وحدیث است، وانگهی هیچ یک ازین چهره ها نونیستند پیش ازین نیز در راس همین اداراة بودند چه جای تجدید عهد ومیثاق؟ خلاصه این ملک به خرخانه ای می ماند که نگو ونپرس واقعا دیوانگی هنر این دولت است وبس.نوع مطلب : گزارش ها 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
عباس
جمعه 1391/07/28 12:06 قبل از ظهر
با نظر ابوالفضل کاملا موافق هستم
حاج کبیر یوسفی
سه شنبه 1391/07/11 12:11 بعد از ظهر
آقای جوادی عزیز !
درعالم نا شناسی سلام مرا به پزیرید،شما تحلیل گر خوبی هستید بلکه تمام قلم بدستان ما بهتر از دیگران قلم میزند،شخص شما گاهی در نوشته هائ تان سخت مدافع داکتر عبدالله هستید واز طرف دیگر برائ بابه مزاری اشک میریزیدوبا رفیق تان اقائ بهزاد،شهید مزاری را احیا گر هویئت هزاره ها میدانید،داکتر عبدالله غیر مستقیم در کشتن مزاری دست داردومسعود دران زمان روابط تنگا تنگ با ملا بور جان داشت، واکثر روابط میان طالبان ومسعود، توسط داکتر عبدالله صورت میگرفت،من شما را ملامت نمی کنم اصلا جامعه هزاره هنوز به خم وپیچ سیاست واردنشده است دیگران خیلی هشیار است تا دیروز داکتر عبدالله مردم آواره مارا که دراسترالیااز ظلم دولت فاشیستی کرزی مهاجر شده است.یک مشت تروریست می خواند وحالا جناب شما را که القاب گوناگون را یدگ میکشید در خانه اش مهمان میکند وبه قول خود تان که به راستی هزاره ها حافظه نداراندوزود فریب میخورند،امروز روشنفکران مارا از چهار سو پارچه میکند وبا وعده هائ دروغین از مسیر اصلی که همان تشکل بزرگ مردم محروم ما است باز میدارد،وعده هائ داکتر عبدالله وعده کرزی است که به محقق داد ورای گرفت ،من نمی گویم که ما ارتباط نداشته باشیم ولی ارتباط به چه منظور؟ شما یگ بار داکتر عبد الله را معتقد کنید که بیاید در برچی سخن رانی کندومحرومیئت برچی اعتراف کند که تا هنوز در تاریکی به سر میبردوداکتر عبدالله هگز جنین کاری را به بهانه هائ مختلف نه خواهد کردهمان طور که که قانونی در دوره کاندیداتوری اش یکی از معاونینش راآقائ عالمی بلخی را انتخاب کرد وشما میدانید که عالمی بلخی هیچ گاهی در کنار هزاره ها نه ایستاده است غرض ازاین درد دل این است که ما هزاره زود فریب میخوریم وحل مشکلات درون جامعه خود را در وجود دیگران جستجو میکنیم واین دیگران است که آرام آرام مارا به یگ غرور کاذب دچار میکند،ما با هر قیمت ممکن، باید همدیگر را اول پیدا کنیم وبا تلاش پیگیر از موضع خود با دیگران وارد مفاهمه شویم.در اخیر موفقیئت تان رااز خداوند خوا هانم.
محمدی
چهارشنبه 1391/07/5 04:07 بعد از ظهر
بیرار جان سلام. شک ندریم که در افغانستان تبعیض ده آخر خط شی رسیده مقصد امی یه که هرچه فکر کنی که تبعیض شدید تر از ای هم امکان داره ده نظر از مه ندره. مثلا طالب میه راکت می گیره خانه مو خراب مونه یا مردم ره آلال مونه اما ا ز خاطری که از قوم رئیس جمهوره او موگه باید طالب کشته نشوه که هیج تازه بایه ده ارگ روی بلند ترین چوکی اوغانستان جای بیگره ده نظر شوم امی رای خدایه؟ ده کدم جای روی زمین آدمی امی قدر بی رحم شده[تشویش]
غفاری
چهارشنبه 1391/06/29 10:59 قبل از ظهر
حمایت از پیامبر کجا بود؟ مسلمانان اولین کسانی هستند که با این اعمالشان مایه سرافکندگی پیامبر شده اند. اما در خرخانه که بهترین تعبیر برای این مرز و بوم است این برخوردهای دوگانه همیشه بوده است و تازگی ندارد. کرزی هم جانشین ههمان کسانی است که عمرشان را به چراندن گوسفند و غارت اموال مردم مشغول بوده اند.
ابالفضل
سه شنبه 1391/06/28 08:05 قبل از ظهر
سلام خدمت استاد جوادی!
چند فرق عمده بین تظاهرات پول سوخنه و منطفه اود خیل وجود دارد که قرار زیل میباشند:
1- در پول سوخته اگر پولیس روی مردم فیر میکند ؛ کسی جرات سوال کردن را ندارد ؛ اگر هم کدام جوان کاکه جرات به خرج دهد و سوال نماید دران صورت مورد ملامت خدا و رسول قرار میگیرد که بر خلاف منافع ملی و وحدت ملی سخن گفته و همین طور به نفع دشمنان وطن تبلیغ مینماید.
برعکس تظاهرات منطقه اود خیل در راستای احیای هویت ملی و اسلامی بوده و اگر دست به خشونت و ویرانی شهر نزنند در پیش سایر اقوام کشور به عنوان انسان های بی غیرت که دور از شأن یگ افغان میباشد , معرفی خواهد شد.
2- در تظاهرات پل سوخته کسان شرکت داشتند که به عنوان شهروند درجه چندم کشور هم حق ندارند و کشتن شان به تنها عمل بد نیست که پاداش نیک هم دارد.
برعکس در تظاهرات اود خیل مردمان با غیرت شرکت داشتند که صاحبان اصلی این سرزمین غیرت خیز میباشند.
3- اگر در تظاهرات پل سوخته مردم توسط پلیس کشته میشود ؛ موضوع با برگزاری مراسم فاتحه پایان یافته و برای مقتول بهشت برین از خداوند خواسته میشود.
برعکس اگر کدام پلیس بخت برگشته در مقابل تظاهرات اود خیل کوچکترین اشتبا را از خود نشان دهد ؛ می دانی که قصر کرزی با چه سرنوشتی روبرو خواهد شد؟
همین طور هزاران دلیل وجود دارد که تفاوت بین تظاهرات پل سوخته و اود خیل را ثابت میکند. بنابرین مسأله یک بام و دو هوا در کار نبوده و باید کمی انصاف را هم در نظر داشته باشی و ملامت کردن پلیس ملی بدون دلیل اب ریختن به اسیاب دشمن است برادر عزیز.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


تحلیل آمار سایت و وبلاگ
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو