درغار تاریخی لیگان مقاومت شگفت انگیزی علیه عبدالرحمن جابر صورت گرفته است.

معمایی بنام مجاهدین

تاریخ:جمعه 1391/08/19-07:12 قبل از ظهر

معمایی بنام مجاهدین

 

سالها شنیده می شد که نسبت به مجاهدین درساختار جدید سیاسی ونظامی بی مهری شده ودلیل مشکلات اقتصادی، امنیتی وسیاسی موجود همین امر است ولی درین اواخر محمد اسماعیل خان در هرات اجتماعی را تشکیل داده اعلام کرد که شورای مجاهدین را تشکیل می دهد تا پس از خروج قوای بین المللی در دفاع ازکشور سهم بگیرند.

به دنبال این اظهارات بنا بر گزارش خبر گزاری بخدی به نقل از مقامات محلی هرات، نهادی موسوم به شورای مجاهدین اقدام به توزیع اسلحه غیر مجاز نموده است که موجب نگرانی شدید گردیده.

گلایه وشکایت افراد معینی همانند عبدالرب رسول سیاف، محمد قسیم فهیم، محمد اسماعیل خان وامثال شان از عدم حضور مجاهدین در قدرت ودر حاشیه بودن شان در حالی همیشه جریان داشته که گروههای اجتماعی وسیاسی زیادی از پر رنگ بودن حضور مجاهدین در ساختار دولت های پس از سقوط طالبان انتقاد دارند وجامعه جهانی وبخصوص ایالات متحده آمریکارا متهم به بر خورد متناقض با شعار های شان می نمایند؛ ازدید این گروهها جامعه جهانی بر خلاف شعار های معارضه با ناقضین حقوق بشر وفساد، افراد وگروههای واضحا جنگ سالار وناقض حقوق بشر را بیشتر برسر قدرت آورده وتا هنوز حفظ کرده است که همین اشخاص در جریان حکومت شان عامل فساد گسترده در نهاد های دولتی نیز هستند.

نگاهی به ترکیب وساختار نظام سیاسی پس از سقوط رژیم طالبان نشان می دهد که ادعای طیف مجاهدین بی نهایت بی اساس بوده واعتراض منتقدین نزدیک به حقیقت است، برعلاوه رییس جمهور ومعاونین فعلی اش که هر سه از مجاهدین هستند، قبلا کسانی همانند حاج محمد محقق،حاج عبدالقدیر، سیما ثمر، هدایت امین ارسلا،نعمت الله شهرانی واحمدضیاء مسعود نیز معاونین رییس دولت واز مجاهدین بودند، ترکیب موجود دولت نیز به وضوح نشان می دهد که مجاهدین قدرت غالب در دولت هستند ودر واقع دولت یا متشکل از افرادی است که خود مجاهدند ویا به نمایندگی از رهبران جهادی وگروههای متحد مجاهدین در قدرت سهیم شده اند. افرادی چون مرحوم ربانی،سیاف، پیر گیلانی، حضرت مجددی، محمد محقق وعبدالرشید دوستم گاها خود در قدرت سهیم بوده وگاها افرادی را در ترکیب نهاد های مختلف دولتی داشته اند.

تا جاییکه من از افراد شناخت دارم وبا مراجعه به بیوگرافی وسوابق شان تر کیب قدرت در دولت کنونی چین است:

1- وزیر دفاع ملی....... بسم الله محمدی، ازمجاهدین

2- وزیر امور داخله......مجتبی پتنگ، افسر مسلکی

3- وزیر امور خارجه...... زلمی رسول، ازمجاهدین

4- وزیر مالیه.....حضرت عمر زاخیل وال، از مجاهدین

5- وزیر تجارت.... انوار الحق احدی، از حامیان مجاهدین

6- وزیر اقتصاد..... عبدالهادی ار غنده وال، از مجاهدین

7- وزیر انرژی وآب.... محمد اسماعیل خان، از مجاهدین

8- وزیر حج واوقاف.... مولوی عنایت الله بلیغ، ازمجاهدین

9- وزیر اطلاعات وفرهنگ.... سید مخدوم رهین، از مجاهدین

10- وزیر انکشاف شهری..... حسن عبداللهی، از مجاهدین

11- وزیر مخابرات وتکنولوژی معلوماتی.....امیر زی سنگین، گرایش مخالف حکومت کمونیستی

12- وزیر کار، امور اجتماعی وشهداء ومعلولین..... آمنه افضلی، از مجاهدین

13- وزیر معارف..... غلام فاروق وردک، از مجاهدین

14- وزیر عدلیه.... حبیب الله غالب، از مجاهدین

15- وزیر زراعت ومالداری وصنایع خفیفه....محمد آصف رحیمی، گرایش خاصی ندارد

16- وزیر فوایدعامه....نجیب الله اوژن، بدون گرایش خاص جناحی

17-  وزیر انکشاف دهات.... ویس برمک، از مجاهدین

18- وزیر صحت عامه..... ثریا دلیل،مسلکی وبدون سابقه جناحی

19- وزیر عودت مهاجرین....جماهیر انوری، گرایش به جنبش ملی

20- وزیر امور زنان.... حسن بانو غضنفر، بدون سابقه جناحی وتجارت پیشه

21- وزیر مبارزه با مواد مخدر.... ضرار احمد مقبل، از مجاهدین

22- وزیر سرحدات وقبایل.....بدون وزیر(سرپرست از مجاهدین)

23- وزیر ترانسپورت وهوانوردی....داود علی نجفی، از مجاهدین

24- وزیر معادن وصنایع سنگین....وحیدالله شهرانی، ازمجاهدین

25- وزیر تحصیلات عالی....عبیدالله عبید، گرایش خاصی ندارد

26- ریاست عمومی امنیت ملی.... اسدالله خالد، از مجاهدین

27- سکرتر جنرال سره میاشت.... فاطمه گیلانی، از مجاهدین

28- دادستان کل.... محمد اسحق الکو، از مجاهدین

29- رییس بانک مرکزی.....نورالله دلاوری، مسلکی بدون سابقه جناحی ولی متمایل به مجاهدین

30- اعضای داد گاه عالی:

- عبدالسلام عظیمی، از مجاهدین

- ضامن علی بهسودی، هوادار مجاهدین

- بهاء الدین بهاء، بدون گرایش خاص

- عبدالملک کاموی، از مجاهدین

- مولوی محمد قاسم دوست، از مجاهدین

- عمر ببرک زی،از مجاهدین

- عبدالرشید راشد،بدون گرایش خاص

- محمد علیم نسیمی، از حامیان مجاهدین

- غلام نبی نوایی،بدون گرایش خاص

- عبدالعزیز عزیز، بدون گرایش خاص

31- رییس مجلس نمایندگان.... عبدالرئوف ابراهیمی، از مجاهدین

32- رییس مجلس سنا.... مسلم یار، از مجاهدین

33- وبیشتراز60%اعضای مجلسین شورای ملی، والیان وفرماندهان نظامی ومعینان وروسای اداراة دولتی واعضای شوراهای ولایتی و... نیز مجاهدین هستند.

حال با این وجود که حضور این طیف در ده سال گذشته در قدرت انکار پذیر نیست، گاهی لب گشودن به گلایه ونالیدن از محرومیت واکنون دست به اقدامات ماجرا جویانه برای چیست؟ این یک معما شده است ولی به نظر من این اقدامات عمل کردن به همان ضربالمثل مشهور کابلی ها است که می گویند: بگیر تا نگیرندت!! این گروهها با ایجاد یک شرکت سهامی قدرت درین ده سال فرصت همه چیز را از مردم گرفتند واز نام جهاد ومقاومت مردم افغانستان تجارت مافیایی بی سابقه در تاریخ این سرزمین کردند واکنون نگران آنند که چگونه حساب پس بدهند وبه همین منظور دست به تشنج آفرینی زده می خواهند قسمتی از عواید غارت گری های شان را صرف تهیه وتدارک گروپهایی نمایند که در آینده حافظ باقی ذخایر شان باشند.

مجاهدین حقیقی بیشتر از آنکه توسط غربیها قربانی شوند ویا به وسیله آنها بدنام ومنزوی گردند به وسیله همین تعداد محدودی که تیکه داری دین، جهاد، مقاومت وقوم را درپیش گرفته اند مورد ظلم وبی مهری واقع شده وبر سر خون، رنج، فداکاری وصداقت شان تجارت بی رحمانه ای شده است. نوع مطلب : سیاسی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
قاسم نوربها
شنبه 1391/11/21 11:25 قبل از ظهر
سلام به استاد محترم و خوانندگان محترم وبلاک. بعد از آنکه انقلاب را مسخ کردند و برای پر کردن شکم های شان دست به جیب ملت شدند و کشکول های بزرگتری را برای گدایی بیگانگان برداشتند. و همان شد که سالها بر این کشور تاختند و هر روزی را به یک عنوانی چون دین، قوم، زبان، سمت و سو، جنس و...
این ها بهانه های بود که کارد شان را هر روز تیز تر می کرد و تا آنکه گویی بر سرنوشت ملت مسلط شدند. من فکر می کنم مجاهدین آنگونه که در گذشته یافته بودند، امروز نسبتا از دست داده اند. به همین خاطر مانند سیاف داد می زنند که امروز مجاهد مرده. به خاطر می آورم روز های را که یک تفنگ بدست خود را از پیامبر و امام و... بالا تر می تراشید و حتی خود را در دخالت زنده گی خصوصی و خانوادگی مردم محق می دانست. استاد محترم من می پذیرم که امروز دولت توسط مجاهدین رهبری می شود. اما، آنچه به نظرم واضیح است اینست که اینها سلطه و اختیار گذشته شان را از دست داده اند. به همین خاطر است که امروز ...
بدری
شنبه 1391/09/25 02:30 بعد از ظهر
استاد مثل اینکه شما بدتان نمی آید تا طالبان دوباره برگردند و به مردم افغانستان حکومت کنند. اما اینکه در این کشور جنگ زده که تمام اختیارات آن با تصمیم گیران آمریکایی است و حضور همه جانبه آن در افغانستان که در اصل اداره کنندگان این کشور هستند چه انتظاری از مسئولین دارید، فکر می کنید آمریکا و کشورهای غربی اجازه می دهند که مردم افغانستان رو به سازندگی و حکومت همه جانبه حرکت کنن. یا فکر کردید که آمریکا خیلی دلش به حال ما افغانی ها سوخت که آمد تو این کشور این همه هزینه کرد و تلفات دادو مردم ما رابدبخت کرد. تا موقعی که این فکر قبیله گرایی و قومیت گرایی و... در افغانستان باشد و هر قومی به دنبال منافع خود باشد استعمارگران خوب از آن بهربرداری می کنند. استعمار پیر انگلیس خوب این شیوه را بلد است و به همکیشان خود یاد داد.تفرقه بیانداز و حکومت کن
پاسخ محمد سرور جوادی : بدری صاحب اولا خوب است لا اقل در نوشتار مصطلحات عامیانه ایرانی را کنار بگذارید وثانیا این نوشته هیچ دلیلی بر تمایل قلبی من به با زگشت طالبان را در خود ندارد وثالثا امریکا دلش برای خودش سوخته مگر ما هنر رفاقت با کسی را نداریم مربوط به خود ماست ورابعا استعمار پیر خیلی خوب تر از استعمار جدید ی چون پاکستان وایران است وباقی خود بخوان...
محمد رضا شفق
پنجشنبه 1391/09/9 08:27 بعد از ظهر
سلام خدمت استاد: امید است که صحت باشید. مجاهدین در سی سال افغانستان را به ویرانه ای تبدیل کرد که هنوز آثارش موجود است وملتی را به سکوت برای فکر میخواند، ملتی که باید برای سرنوشت اوفکری کرد وراهی را سنجید ولی متاسفانه این بنام مجاهدین که در اصل مجاهد نیستند بلکه همیشه مهر مجاهد به پیشانه زده اند برای اینکه دل مردم را بدست آرد بازهم در فکر گذشته هستند وهمان ارهم درهمی که کسی به کسی نرسد وهیچ کس سرنوشت اش معلوم نباشد. به امید اینکه موفق نشوند.
محمد امین
سه شنبه 1391/08/23 02:08 بعد از ظهر
بادرود سلام بر شما استاد؛
مجاهدین یا مجاهد کلمات مقدس است که نباید بالای اسم این احمق های تاریخ استفاده کرد، برداشت من این است که اینها از بس که بی درایت وبی سواد اند هنوز نفهمیده اند که بیشتر از 60٪ پست های حکومتی ودولتی در اختیار مااست.
فلهذا مثل خرهای نفهم زور کرده میروند.
,جعفر رسولی
سه شنبه 1391/08/23 12:25 قبل از ظهر
وکیل صاحب جوادی! با سلام و تحیت. واقعیت غیر قابل انکار را تذکر داده ای اما کجاست آن وجدان سالم که صلاحیت را با مسوولیت همراه بداند. کدامیک می پذیرند که حد اقل نه فی صد جمعیت آن روز افغانستان مجاهد بودند. همان انسانهای پاک و بی ادعا و یا فرزندانشان امروز چی می بینند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


تحلیل آمار سایت و وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic